ZDRAVÉ TĚHOTENSTVÍ

Publikaci Zdravé těhotenství pokřtily Alena Antalová a Ilona Csáková

Křest nové publikace vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství proběhl ve čvrtek 14. června 2012 ve 14 hodin v kavárně knihkupectví Academia na náměstí Svobody 13 v Brně za účasti autorů, šéfkuchařů a kmoter Aleny Antalové a Ilony Csákové.

Bonusový obsah ZDARMA

Chcete získat další informace o těhotenství a předporodní přípravě navazující na knihu Zdravé těhotenství? Zadejte váš email a my vám obratem zašleme další informace a tipy na články.

 

Celý křest můžete zhlédnout  prostřednictvím naší fotoreportáže:

Role kmoter přijaly zpěvačka, paní Ilona Csáková

a herečka, paní Alena Antalová. Na snímku s jednou z autorek publikace MUDr. Janou Martincovou.

V pozadí hovoru Aleny Antalové s Ilonou Csákovou před křtem autorka výživové části, nutriční terapeutka paní Mgr. Jana Eliášová.

Celý tvůrčí tým včetně kmoter pohromadě (zleva): Michal Barták (majitel studia Divoká vařečka), David Viktorin (šéfkuchař restaurace Valoria), Mgr. Jana Eliášová (nutriční terapeutka), Alena Antalová, Jana Martincová, Ilona Csáková a Mgr. Kamila Vorlová (fyzioterapeutka).

Krátce po 14. hodině začíná oficiální část. Jana Martincová vítá všechny přítomné.

Následuje představení hostů a zároveň kmoter publikace - herečky, troj a brzy čtyřnásobné maminky, paní Aleny Antalové, nejslavnější české Mary Poppins

a zpěvačky, která si k rodinnému životu vybrala právě Brno, paní Ilony Csákové.

Jana Martincová poté pokračuje, proč se vydavatelství rozhodlo připravit publikaci křest: „Tato publikace, řečeno slovy klasika, není taková nějaká lecjaká knížka. Jak uvidíte, kromě jedinečného a pro budoucí maminky užitečného obsahu, obdržela zatím z našich publikací nejvíce lásky a péče. Mazlili jsme se s ní doslova celý rok.“

Následuje představení publikace: „Zdravé těhotenství je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí. Věnuje se současně zdravé výživě, zdravému vaření a zdravému cvičení. 3 jindy samostatné knížky jsme vložili do této jedné jediné. Do Zdravého těhotenství jsme se snažili vložit vše, co je pro zdraví maminky a zdravý vývoj miminka nejdůležitější a co navíc maminka může snadno ovlivnit – své stravování a fyzickou kondici. Problematiku jsme se od stávajících publikací snažili uchopit jinak, praktičtěji, pro veřejnost názorněji a srozumitelněji.“

Následně představuje dva věhlasné brněnské šéfkuchaře, kteří působí na poli moderní zážitkové gastronomie a kteří se publikaci podíleli, a to pana Michala Bartáka (na snímku úplně vlevo) - majitele studia Divoká vařečka, kde příprava a vaření probíhaly, a pana Davida Viktorina, šéfkuchaře restaurace Valoria, který společně s týmem restaurace připravil malou ochutnávku pokrmů jak z publikace, tak z restaurace Valoria. A jak se zpětně dívají na vaření podle jiných než jejich vlastních receptů?

„S námi kuchaři je to vždy takový oříšek, když nám dá někdo recept, kterého se musíme držet. Ze začátku jsme k tomu většinou takoví skeptičtí. Já jsem tak měl trochu obavy i tentokrát, ale musím říct, že jsem ty obavy po chvilce ztratil. Nejen že ty recepty dobře vypadají, jsou jednoduché na přípravu, ale i dobře chutnají,“ odpovídá Michal Barták.

David Viktorin ještě doplňuje: „Příprava těchto receptů pro mne byla dobrou zkušeností. Je málo českých kuchařek, které fungují a dá se podle toho, jak jsou napsány, i uvařit. A tady můžu potvrdit, že to funguje a ta jídla jsou skutečně výborná.“

Jana Martincová připojuje, že v publikaci nechybí ani dnes velmi populární a pro příjemný zážitek z jídla důležitý "food styling", tedy naaranžování pokrmů našimi šéfkuchaři.

Po šéfkuchařích se slova ujímá autorka části Zdravá výživa a také chutných receptů z části Zdravé vaření krok za krokem Mgr. Jana Eliášová, která se kromě pacientek věnuje i vzdělávání další generace nutričních terapeutek: „Původně z malého úkolu se stala velká výzva, a to vytvořit praktický návod, jak jednoduše zařadit zdravou výživu do životního stylu těhotné ženy. Zdravá výživa je nejen o tom, jak jídlo zdravě, ale i chutně připravit.“

Fyzioterapeutka Mgr. Kamila Vorlová, autorka části Zdravé cvičení, která se 20 let věnuje léčebnému tělocviku pro úspěšné otěhotnění a dále dětem s vývojovými problémy, pak popisuje své pocity z práce na publikaci: „Pravdou je, že v této problematice je neustále celá řada nejasností. Bylo pro mě výzvou uspořádat a shrnout do této publikace svou dlouholetou praxi. Věřím, že maminky již netrpělivě čekají, až si budou moci publikaci otevřít, zacvičit si, uvařit a dozvědět se spoustu informací o zdravé výživě v těhotenství.“

Před samotným křtem Jana Martincová obrací pozornost ke kmotrám publikace a nemůže opomenout dotaz, zda již znají pohlaví svých nenarozených dětí a zda již pro ně mají vybraná jména.

„Máme takové tušení, že by to mohl být chlapec, ale nevíme to jistě, protože jsme si to tentokrát prozradit nenechali“, svěřuje se Alena Antalová. A jaká jména by se jí pro děti líbila? Pro holčičku Josefínka a u chlapečka se bude muset rozhodnout, až jej uvidí, možná to bude Daniel nebo František, Adam či Jakub Juráček.

A jak se její děti těší na sourozence? „Ptají se, kolik asi měří, zajímá je, jak to všechno probíhá, tak se nám velmi hodí Vaše knížka Jak děti přicházejí na svět.“

Alena Antalová se s námi také podělí o tom, jak vybírali jména dětí a přidá i vtipnou historku, jak své 5leté dceři Elence vysvětlovala význam slova sex (viz video).

Zájem o křest publikace nakonec předčil naše očekávání, dorazila spousta hostů, někteří dokonce až z opravdové dálky (na snímku uprostřed naše uživatelka Janney s dcerou Violkou ze státu Washington v USA).

Nechyběla ani manželka Davida Viktorina, naše další uživatelka Beruška (úplně vlevo) se synem Štěpánkem.

Mezi hosty nechyběli ani fotografové vaření, bratři Smělíkovi, v pozadí snímku uprostřed a grafik Honza Urbánek (stojící první zprava).

Ilona Csáková se o pohlaví miminka svěřila: „Já to vím, nechala jsem si to říct, protože těch překvapení mám za život už nějak dost, tak abych se na to psychicky připravila. Ale můj manžel to vědět nechce a já jeho přání ctím a nikde to neventiluji.“

Podělila se však s námi o jména, která má již vybraná. Její děťátko se bude jmenovat buď Julinka, nebo Dominik.

Role kmotra se měl zhostit společně s dámami také muž, jak uvedla Jana Martincová: „doslova zrozený pro křest publikace Zdravé těhotenství“, a to pan doktor MUDr. Vladimír Dvořák, předseda České gynekologicko-porodnické společnosti. Pan doktor se ale nakonec samotného křtu z neočekávaných pracovních důvodů zúčastnit nemohl, a tak publikaci popřál alespoň prostřednictvím emailu: „Tato novinka, u které se dnes scházíte, je jednoduchým a názorným průvodcem výživou a cvičením pro každou těhotnou ženu. Její jednoduchost a praktické zaměření ji činí natolik krásnou, že jí přeji, aby po právu zaujala čelní místo v knihovnách všech těhotných žen i těch, které těhotenství teprve plánují. Jejím autorkám pak přeji další takto vydařené tvůrčí počiny.“

Poté následoval již samotný akt křtu publikace.

Vzhledem k tématice byly ke křtu na výběr kromě sektu, také voda a mléko.

„Milá knížko, já Ti přeji, aby se po Tobě zaprášilo a aby měly všechny maminky i díky Tobě zdravé těhotenství,“ popřála publikaci herečka Alena Antalová.

Svá slova pak stvrdila symbolickým křtem publikace mlékem.

Ilona Csáková Zdravé těhotenství pokřtila sektem a doprovodila slovy:

„Musím říct, že se mi tato publikace velmi líbí. Je velmi přehledná, pestrá a už se těším, až se do ní začtu. Ať dělá radost všem maminkám, i těm budoucím,“ popřála již pokřtěné publikaci Ilona Csáková.

Na závěr připojila jedno přání i Jana Martincová: „Přeji všem, kterým se publikace dostane do rukou, ať je pro ně stejnou inspirací a impulsem k obohacení životního stylu, jako tomu bylo v našich rodinách, a doufám, že jsme nejen knížkou, ale i touto milou tečkou za jejím vznikem v podobě křtu zase urazili malý krůček k odzdravění životního stylu české populace.“

Publikace si pak mohli hosté křtu nechat podepsat,

a to nejen autory publikace,

ale rovněž jejími milými kmotrami.

A takto krásně se nám všichni zvěčnili do pokřtěné publikace.

Všichni zúčastnění pak byli přizváni k rautu, který připravila restaurace Valoria. Sestával jak z pokrmů z publikace, tak těch vlastních z restaurace.

Na snímku níže je zachycen šéfkuchař David Viktorin při posledních nezbytných úpravách.

A konečné dílo.

A co všechno měli možnost hosté na rautu ochutnat?

Zapečené toustíky s tvarohem a ovocem - recept naleznete v publikaci Zdravé těhotenství.

Jahody a jogurt jsou připraveny do domácího müsli, rovněž recept z publikace.

Pomazánky na zapečené bagetky, ochucené kurkumou, sladkou paprikou a petrželkou - recept z publikace Zdravé těhotenství.

Čočková pomazánka s tmavým chlebem (v popředí) - recept z publikace Zdravé těhotenství.

Mozaika z králíka se salátkem z ředkviček a estragonu - vlastní recept restaurace Valoria.

Kachní prsíčka s chřestovým salátkem s chilli - vlastní recept restaurace Valoria.

Šunka z tuňáka s okurkovým želé (vlevo) - vlastní recept restaurace Valoria.

Roquefort s domácím želé "Siroup de liege" - vlastní recept restaurace Valoria.

Chutnalo i těm nejmenším.

Fotografie pořídil: Ing. Martin Bezdíček
Video natočil: Jan Přehnal
Zpracovaly: Andrea Veselá a P.S.: Jana Martincová :-)

P.S.: Andreji také chutnalo.

 

Publikaci si můžete za výhodnější cenu zakoupit na:
http://www.prochytrehlavicky.cz/zdrave-tehotenstvi.html

 

Ukázky z knihy Zdravé těhotenství

Zdravá výživa

Zdravá výživa

Zobrazit ukázku
Zdravé vaření

Zdravé vaření

Zobrazit ukázku
Zdravé cvičení

Zdravé cvičení

Zobrazit ukázku

Zdravé omlazení – Portál péče o tělo i duši Portál péče o tělo i duši
pro všechny aktivní lidi
s otevřenou myslí.

Těhotenství a péče o dítě - Baby On Line Nejnavštěvovanější odborně
garantovaný portál zaměřený
na těhotenství a péči o dítě.

Knihy pro děti Pro chytré hlavičky - knížky pro děti - dětské knížky Vzdělávací knihy pro děti zaměřené
na zdravý životní styl a svět kolem
nás, psací potřeby, hračky.

Zdravé těhotenství - jedinečný rádce Úspěšný recept, jak o sebe pečovat,
vypadat a cítit se skvěle i po čtyřicítce.

Těhotníček - Praktické rady o těhotenství a dětech Těhotenský deníček psaný pro miminko, těhotenský diář s upozorněním na důležitá data.

Průvodce moderní dospívající dívky. Měla by být v každé dívčí knihovničce. Průvodce moderní dospívající dívky. Měla by být v každé dívčí knihovničce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace